Jaunumi...
Koris
Sastāvs
Diriģenti
Repertuārs
Koncertceļojumi
Atsauksmes
Viesu grāmata
Kontakti
Lapas karte

 Kopš 2000.gada kora diriģente un mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa, kura 2015.gadā tika apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem izglītības un kultūras darbā un nozīmīgu radošo devumu kora mūzikā, un Gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis” par mākslinieciski kvalitatīvu jaunradi un panākumiem nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīvu vadītāji”.
Aira Birziņa viennozīmīgi ir ievērojamākā sieviete - diriģente Latvijā. Bijusi XXIII (2003) un XXIV (2008) un XXV (2013)
Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, svētku "Rīgai-800" (2001) mākslinieciskās padomes locekle un vairāku citu nozīmīgu kormūzikas svētku un izglītojošu sarīkojumu iniciatore un aktīva organizatore.
Aira Birziņa strādājusi par pedagoģi Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas Kordiriģēšanas nodaļā (1990—1993),
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Diriģēšanas un vokālās pedagoģijas katedrā (2004—2006). No 2006. gada viņa ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, bet kopš 2011. gada — asociētā profesore kora diriģēšanā.
Kā lektore vadījusi seminārus, kursus, meistarklases, kā eksperte darbojusies dažādās Latvijas koru, vokālo ansambļu un jaundarbu konkursu žūrijās, kā arī starptautisku koru konkursu žūrijās. Kultūras un nemateriālā mantojuma centrā darbojas koru nozares padomē jau vairākus gadus.


 
   
Designed by Dina Ābele | Developed & hosted by Creative PC Service SIA
Copyright © 2008-2011 Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. All rights reserved.