Sākam jaunu gadu un turpinām dalību projektos!

Ar neaizmirstamām emocijām izskanējis Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 20. jubilejas koncerts
06.12.2017

Ar neaizmirstamām emocijām izskanējis Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 20. jubilejas koncerts

 

Ar patiesu sirsnību, krāšņiem, emocionāliem priekšnesumiem un jaunības enerģiju aizvadīts Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 20. jubilejas koncerts.

2. decembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa dāvināja krāšņu un muzikāli spilgtu koncertu, kurā līdzās mūsdienu latviešu komponistu kormūzikai, tostarp pirmatskaņojumiem, tika atskaņoti skaņdarbi, kuriem bijusi nozīmīga loma kora līdzšinējā darbībā.

Kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori TIARA un diriģenti Airu Birziņu koncertā uzstājās bijušās kora dziedātājas Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Monta Martinsone (soprāns), Patrīcija Zelma Samete (soprāns), Katrīna Kivleniece (saksofons), Rūta Sīpola (flauta), kā arī koncertmeistares Veronika Rinkule un Sarmīte Ārenta, koklētāja Anda Eglīte, sitaminstrumentālisti Uģis Krūskops un Ivo Krūskops, kokļu ansambļu “Cantata”, “Kārta” un “Raksti” mūziķes. Jubilejas koncertā piedalījās arī kora pirmā diriģente un izveidotāja Gunta Birziņa. Koncerta režiju veidoja Uģis Brikmanis, uzburot daudzveidīgas un neaizmirstamas gaismu spēles. Scenāriju radīja muzikoloģe Dagnija Grīnfelde, bet koncertu ar sirsnību un degsmi vadīja bijusī koriste un diriģentes Airas Birziņas asistente Zane Stafecka, kā arī pašreizējā kora dziedātāja Roberta Kumsāre.

Koncerta I daļā skanēja kompozīcijas (tostarp pirmatskaņojumi), kuras radītas un veltītas tieši korim TIARA. Tās bija Selgas Mences “Ziema nāca”, Ilonas Rupaines “Cūku pupas” un “Pusgadu gulēj’ ”, Agnetas Krilovas-Bērziņas “Sidrabiņa lietiņš lija” ar kokles solo un Lauras Jēkabsones “Zemļi zvaigzneite porgoja”. Koncerta I daļas noslēgumā tika atskaņots komponista Uģa Prauliņa trīsdaļīgais cikls “Solaris (Saules gaita)” korim, kokļu ansamblim un sitaminstrumentiem.

Koncerta II daļu veidoja spilgti muzikālie momenti – žanriski daudzveidīgi priekšnesumi. Kora vecākā grupa (6.-9. kl.) atskaņoja mūsdienu skandināvu komponistu kordarbus, to vidū Mikela Bojesena “Plant a tree”, Kima Andrē Arnesena “Even when He is silent” un Suzannas Lindmarkas “Song of Hope”, kurā kahona solo izpildīja kora dziedātāja Alma Kalniņa. Kora jaunākās grupas (3.-5. kl.) izpildījumā skanēja Trīs dziesmas no cikla “Princešu dziesmas”. Priekšnesumu papildināja horeogrāfes Katrīnas Albužes veidotā asprātīgā, spilgtā un pārsteigumu pilnā horeogrāfija kora meiteņu izpildījumā. Emocionāli aizkustinoša bija absolvenšu kora dziedātā Ērika Ešenvalda kompozīcija “O Salutaris Hostia”. Bruno Skultes “Lūgšanu” – vienu no nozīmīgākajām meiteņu kora dziesmām cauri laikiem – kora dibinātājas Guntas Birziņas vadībā izpildīja viss pašreizējais sastāvs un absolventes – kopskaitā vairāk nekā 150 dziedātāju. Koncerta noslēgumā skanēja Kaspara Zemīša īpaši korim TIARA radītais skaņdarbs “Dziedāšana. Dziedināšana” korim, klavierēm, flautai un saksofonam un Skolas himna “Rīgas Doma kora skolas dziesma”, ko sacerējis Gunārs Kalniņš.

             Jubilejas koncerta diena bija vēl īpašāka, pateicoties citam nozīmīgam notikumam, – šajā dienā Latvijas valsts bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga rīkoja savas 80. dzimšanas dienas svinības Rīgas Latviešu biedrības namā. Rīgas Doma meiteņu koris TIARA bija īpaši aicināts pagodināt Prezidentes kundzes svinības un sniedza priekšnesumu.  

 Paldies ikkatrai dziedātājai, vecākiem, absolventēm, pedagogiem un palīgiem, kuri pielika roku, lai svētki izdotos lieliski! Vislielākais paldies mūsu diriģentei Airai Birziņai par nopietno un apjomīgo darbu, kas tika ieguldīts neaizmirstamā koncerta sagatavošanā, kā arī diriģentei Guntai Birziņai par svētku pagodināšanu ar savu klātbūtni!

Īpašs paldies mūsu sadarbības partneriem un atbalstītājiem! Tie ir: SIA RJK, SIA Cido Grupa, Rīgas Doms, DBA Tehnoloģijas, Mayra Fashion, Crown Me, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome.

Paldies visiem par labiem vārdiem un iedvesmu tā turpināt!

 Foto: AivarsKrastiņšFoto

 

Atpakaļ
 
Designed by Dina Ābele | Developed & hosted by Creative PC Service SIA
Copyright © 2008-2011 Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. All rights reserved.