Sākam jaunu gadu un turpinām dalību projektos!

Repertuārs koncertiem Barselonā
03.06.2017

Rīgas Doma meiteņu kora TIARA dalība

11.Pasaules Kormūzikas simpozijā Barselonā

 

Pasaules Kormūzikas simpozijs ir vienu nedēļu garš pasākums, ko reizi trijos gados organizē Starptautiskā Koru mūzikas federācija (IFCM- International Federation for Choral Music) sadarbībā ar nacionālajām organizācijām konkrētajā valstī. Simpozija dalībnieki – kori, diriģenti, komponisti, citi mūzikas profesionāļi tiek aicināti pēc rūpīgas atlases, izvērtējot māksliniecisko kvalitāti, radošās idejas, aktualitāti nozarē. Tas sekmē māksliniecisko izcilību, līdzdarbību un apmaiņu, aicinot kopā labākos korus un to vadītājus uz priekšnesumiem, semināriem, meistarklasēm.

11.Pasaules Kormūzikas simpozijs norisināsies laikā no 2017.gada 22.-29.jūlijam Barselonā, Spānijā. Tā filosofiskā vadlīnija un nosaukums ir “Miera krāsas” (Colours of Piece). Simpozijā piedalīsies 24 aicināti kori no 16 pasaules valstīm, tajā skaitā vairāki Eiropas kori, kā arī kori no Japānas, ASV, Kanādas, Argentīnas, Dienvidāfrikas, Filipīnām u.c. Vienīgais koris, kas prezentēs Baltijas valstis šajā simpozijā, būs Rīgas Doma meiteņu koris TIARA (RDMK TIARA). Pasaulslaveni diriģenti no ASV, Vācijas, Lielbritānijas un Spānijas vadīs meistarklases, 42 lektori no visas pasaules uzstāsies ar referātiem. Simpozija ietvaros notiks Kormūzikas Expo 2017, koncerti daudzās Barselonas un apkārtnes koncertzālēs. Īpaši šim simpozijam tika uzrunāti 16 dažādu valstu komponisti, lai sacerētu jaundarbus, kurus atskaņos uzaicinātie kori. Meiteņu korim TIARA ir gods sadarboties ar filipīniešu komponistu Džonu Augustu Pamintuanu (John August Pamintuan) un koncertzālē L`Auditori 24.jūlijā dziedāt pasaules pirmatskaņojumu dziesmai Colores Pacis. L`Auditori ir viena no prestižākajām Eiropas koncertzālēm, tā ir nacionāla institūcija ar mērķi veidot pasaules mēroga muzikālās aktivitātes Katalonijā un Barselonā. Šī koncertzāle ir Barselonas simfoniskā orķestra un Mūzikas muzeja mājvieta. Modernā celtne atklāta 1999.gadā pilsētas urbānajā rajonā, kas atrodas līdzās vēsturiskajam Barselonas centram.

Rīgas Doma meiteņu korim TIARA ir liels gods būt līdzās pasaules prestižākajiem koriem, kā arī pirmajam no Latvijas prezentēt mūsu valsts kordziedāšanas tradīcijas, latviešu komponistu mūziku pasaules mēroga auditorijai šādā simpozijā. TIARA ir viens no šī gada oficiālajiem kormūzikas vēstniekiem pasaulē.

Lai piedalītos 11.Pasaules Kormūzikas simpozijā no š.g. 22. līdz 26.jūlijam ar mākslinieciski spilgtu latviešu mūzikas prezentāciju un sniegtu trīs koncertus Barselonā, braucienā piedalīsies 50 cilvēku grupa - 46 kora dziedātājas un 4 pedagogi, t.sk. diriģente A. Birziņa, kora direktore I. Beķere, pianiste V. Rinkule, diriģenta asistente Z. Stafecka.

 

Simpozija organizatori par Simpoziju:

Miera krāsas ir nākamā Pasaules Koru simpozija tematiskā līnija. Krāsas simbolizē starptautiskās koru dzīves daudzveidību. Dažādie koru sastāvi un skanējumi, izglītību modeļi,  atšķirīgās diriģēšanas un komponēšanas tehnikas būs simpozija koncertu, meistarklašu un diskusiju esence.
Kora mūzikai ir būtiska nozīme miera uzturēšanā pasaulē. Kora dziedāšana veicina harmoniju, ieklausīšanos vienam otrā un savstarpēju toleranci, apvienojot spēkus un vēlmes ar savstarpējas cieņas un dažādu kultūru savienošanās palīdzību. Pasaules Koru simpozija veidotāji vēlas dot ieguldījumu šī cēlā mērķa sasniegšanā ar viscilvēcīgāko mūzikas izpausmes līdzekli: dziedāšanu!

 

Kopā ar pasaules labākajiem kormūzikas ekspertiem mēs vēlamies izpētīt:

  1. saikni starp pagātnes un šodienas kormūzikas radošajām aktivitātēm;
  2. kā diriģenti var turpināt izzināt šo saikni;
  3. kas un kādā veidā veido kori;
  4. kādi papildu muzikālie resursi ir pieejami?

Viens no 11. Pasaules Koru simpozija mērķiem ir veicināt kultūras apmaiņu starp dažādām zemēm un kontinentiem. Šim mērķim tiks rakstīti vairāki (kopumā 16) pasūtījuma kormūzikas darbi, kas pirmo reizi tiks atskaņoti Barselonā 2017.gada jūlijā. Tādējādi simpozija dalībnieki brīnišķīgā veidā tiks “apvesti apkārt visai pasaulei”!

11.Pasaules Koru simpozijā satiksies prestižākie pasaules kori un diriģenti. Simpozija ietvaros notiek koncerti, semināri, meistarklases, izstādes un kora sesijas. Līdzšinējā pieredze rāda, ka kora dziedātāji tiek neizmērojami bagātināti caur savas nacionālās kora mūzikas parādīšanu pasaulei un mācīšanos no citu zemju koriem. Arī diriģentiem ir iespēja simpozija laikā papildināt savas zināšanas un prasmes, apmeklējot slavenu diriģentu/pasniedzēju meistarklases. Šoreiz meistarklases pasniegs tādi pasaulē zināmi diriģenti kā Elisenda Karrasko no Katalonijas, slavenais Johana Sebastiana Baha mūzikas interprets Helmuts Rillings, afroamerikānis Rollo Dillvors un Berlīnes Radio kora vadošais diriģents Saimons Helsijs no Anglijas.

Konservatīvi runājot, Barselona kļūs par pasaules kultūras fokusa punktu, gluži kā sporta sfērā tas notiek Olimpisko spēļu laikā.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA tika pagodināts un izraudzīts kļūt par 2017.gada Pasaules Koru simpozija vēstnesi. Korus izvērtē un aicina Starptautiskās Koru mūzikas federācijas (IFCM) mākslinieciskās padomes žūrija. Šo titulu var salīdzināt ar kino industrijas Oskara balvu kormūzikā. Reizē ar šī titula saņemšanu meiteņu korim arī kā obligāts pienākums tiek piešķirts gada garumā nēsāt un publicēt speciālo 11.Pasaules Koru mūzikas simpozija vēstneša logo.

Izraudzītie kori uzstāsies ne tikai simpozija dalībniekiem, bet arī kora mūzikas faniem, sniedzot koncertus publikai dažādās Barselonas un tās apkārtnes koncertvietās, kā piemēram, L'Auditori – ievērojamākajā Barselonas koncertzālē, kas celta 1999.gadā un kurā savu radošo darbību vada Barselonas Simfoniskais orķestris, Sagrada Familia – slavenākajā arhitekta Antonio Gaudi katedrālē un vēsturiskajā Santa Maria del Pi katedrālē .

Uzaicinātie koru vēstneši, to skaitā meiteņu koris TIARA, piedalīsies speciālajā programmā CIRCLE CONCERTS (cikla koncerti), kas ir iekļauti oficiālajā 11.PKS un 52.Starptautiskā Barselonas kora dziedāšanas festivāla programmā.

 

Mērķauditorija ir daudzveidīga – koru diriģenti un dziedātāji, simpozija dalībnieki un klausītāji, Barselonas iedzīvotāji un viesi, kormūzikas interesenti. Simpozija rīkotāju aicinātie dalībnieki pārstāv vairāk kā 20 valstis, bet apmeklētāji lekcijās, semināros un koncertos būs  vēl daudzu citu valstu pārstāvji, mūzikas profesionāļi – diriģenti, komponisti, vokālie pedagogi, muzikologi. Kora TIARA nozīmīgākais koncerts simpozija ietvaros būs vienā no prestižākajām Eiropas koncertzālēm L`Auditori ar 2200 skatītāju vietām. Uzstāšanās šāda mēroga pasākumā ir pielīdzināma olimpiādei sportā, tā ir milzīga profesionāla atbildība un iespēja apliecināt Latvijas kā koru lielvalsts nozīmi pasaules mērogā.

 Repertuārs koncertiem Barselonā un pilns nošu saraksts

 

Atpakaļ
 
Designed by Dina Ābele | Developed & hosted by Creative PC Service SIA
Copyright © 2008-2011 Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. All rights reserved.