Sākam jaunu gadu un turpinām dalību projektos!

Starptautiskajā Grācas koru festivālā piedalījās Rīgas Doma meiteņu koris TIARA
09.11.2016

Starptautiskajā Grācas koru festivālā piedalījās Rīgas Doma meiteņu koris TIARA

2014.gadā dibinātais festivāls „Voices of Spirit”, kas Grācas pilsētā 18.-20.novembrī notika jau trešo reizi, šogad vienoja 18 korus no dažādām valstīm, tajā skaitā arī Rīgas Doma meiteņu kori TIARA un diriģenti Airu Birziņu. Štīrijas zemē rīkotais starptautiskais festivāls ar augstvērtīgiem koncertiem un meistarklasēm  ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem vokālās mūzikas notikumiem Austrijā. 

Festivāla atklāšanas koncertā Grācas pilsētas hallē 18.novembrī piedalījās trīs kori – TIARA, , Grācas katedrāles zēnu koris un pasaulslavenais Soveto gospelkoris no Dienvidāfrikas, kas bijis Emmy un Oscar balvu nominants, bet par savu jaunāko kompaktdisku African Grace ieguvis divas Grammy balvas. Soweto Gospel Choir dziedājis kopā ar Bono, U2, Aretha Franklin, Shakira, Stevie Wonder, Robert Plant, Celine Dion, Red Hot Chilli Peppers, Peter Gabriel un Andre Rieu. Mariboras akadēmiskais koris no Slovēnijas diemžēl nevarēja ierasties, jo kora diriģente pāris dienas pirms festivāla cieta avārijā un joprojām ārstējas.

19.novembrī notika koru koncerti Grācas baznīcās, bet jo īpaši pieminams starptautiski nozīmīgs projekts, kas rezultējās koncertā Jēzus Sirds baznīcā (Herz-Jesu-Kirche) ar kompozīciju „72 eņģeļi”, ko sacerējusi amerikāņu komponiste Lera Auerbaha (Lera Auerbach). Atskaņojumā piedalījās koris Vocalforum Graz un pasaulslavenais saksofonu kvartets Raschèr Saxophone Quartet  diriģenta Franca Hercoga (Franz M. Herzog) vadībā.

Viens no festivāla mērķiem ir Austrijas un ārzemju koru sadarbība, radošo ideju apmaiņa, kopīgi koncerti un meistarklases. Festivāla ietvaros norvēģu diriģents Tomass Kaplins  (Thomas Caplin) sadarbībā ar kori Studiochor Cantanima vadīja četru dienu meistarklasi par jauniem impulsiem kora darbā. Grācas Mākslas universitātes aulā 19.novembrī meistarklases un praktiskas kora nodarbības vadīja gan Soweto Gospel Choir, gan diriģenti Aira Birziņa no Latvijas un Lorencs Maierhofers (Lorenz Maierhofer) no Austrijas.

Festivāla Voices of Spirit Noslēguma koncerts notika svētdien, 20.novembrī Grācas Kongresu namā. Koncerta 1.daļā „Zeme, vējš un uguns” ar a cappella programmām uzstājās koris Cantanima no Štīrijas, Karintijas zemes jauniešu koris un Rīgas Doma meiteņu koris TIARA. Koncerta 2.daļā skanēja Karla Dženkinsa „Mass for the Armed Man – Mass for Peace“ vācu diriģenta Mihaela Hofstetera (Michael Hofstetter) vadībā. Atskaņojumā piedalījās vairāki kori, kā arī jaunie solisti un simfoniskais orķestris no Johana – Jozefa Fuksa konservatorijas (Johann-Joseph-Fux-Konservatorium). Diriģents Mihaels Hofsteters guvis ievērojamus panākumus daudzviet pasaulē, tajā skaitā, profesionālā žurnāla Opernwelt ekspertu novērtējumu Gada diriģents 2011. un 2013.gadā.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA šajā turnejā koncertēja arī Vācijas pilsētā Essenē, kur  Essenes domā notika cikla „VOICES” piektais kormūzikas koncerts. To organizēja Essenes doma meiteņu koris un diriģents, Roberta Šūmana Diseldorfas mūzikas augstskolas rektors, profesors Raimunds Vipermans (Raimund Wippermann).

 Plāns dienām

Atpakaļ
 
Designed by Dina Ābele | Developed & hosted by Creative PC Service SIA
Copyright © 2008-2011 Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. All rights reserved.