Sākam jaunu gadu un turpinām dalību projektos!

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA sezonu sāk ar meistarklasēm Lielbritānijā
23.08.2016

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA sezonu sāk ar meistarklasēm Lielbritānijā

 

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA koncertēs un rādīs meistarklasi 31. Britu kordiriģentu asociācijas rīkotajā simpozijā, kas notiks no 26. līdz 28. augustam Vinčesteras universitātē (abcd.org.uk). Pasākums notiek katru gadu, kur ik reizi tiek aicināti 2-3 kori no dažādām pasaules valstīm, lai prezentētu savas zemes mūziku un kordziedāšanas tradīcijas. Dalībniekiem tiek piedāvātas lekcijas, praktiskas nodarbības, meistarklases, izstāde, diskusijas, koncerti. Tēmas – diriģēšanas tehnika, vokālā apmācība, repertuārs, darbs ar kori u.c.

 

30.augustā TIARA sniegs koncertu arī Sv. Bartolomeja baznīcā (St. Bartholomew) Londonā, kas ir  vienā no visvecākajām baznīcām Londonā.

 

Britu kordiriģentu asociācija (Association of British Choral Directors - angliskā abreviatūra ABCD) ik gadu augusta nogalē rīko konferenci un meistarklases Lielbritānijas koru diriģentiem, kur piedāvā iepazīt citu valstu kormūziku, uzzināt jaunākās kora un vokālā darba metodes, apmainīties pieredzē un gūt idejas savam turpmākam darbam koros.

 

ABCD ir lielākā organizācija Lielbritānijā, kas apvieno ar kordziedāšanu saistītas institūcijas, tās priekšsēdētājs kopš 2015.gada nogales ir pasaulē vispazīstamākais angļu mūsdienu kormūzikas  komponists Džons Raters (John Rutter). ABCD biedri ir visas nozīmīgākās mūzikas mācību iestādes Anglijā, dažādu pasaules valstu nošu izdevniecības, koru biedrības, dažādas citas organizācijas u.c.

Konferences rīkotāji RDMK TIARA diriģenti Airu Birziņu aicina sniegt meistarklases darbā ar meiteņu kori, kā arī iepazīstināt ar latviešu komponistu mūziku meiteņu/sieviešu balsu sastāvam. Sadarbībā ar Baltijā lielāko nošu izdevniecību Musica Baltica tiek veidota koncertu programma, kas daudzpusīgi parādīs Latvijas kora mūziku, demonstrējot gan tautasdziesmu apdares, gan laicīgo un sakrālo oriģinālmūziku korim. 2016.gada konferencē aicināti piedalīties divi kori – Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un Luiziānas universitātes  A Cappella  koris no ASV.

RDMK TIARA dalība lielākajā gada pasākumā Lielbritānijas koru diriģentiem ir ļoti nozīmīgs profesionāls notikums latviešu kora mākslai. Latviešu kormūzikas prezentācija kopā ar diriģentes A.Birziņas meistarklasi notiks pirmo reizi tik liela mēroga profesionāļu auditorijai Lielbritānijā.

Plāns

 

 

Atpakaļ
 
Designed by Dina Ābele | Developed & hosted by Creative PC Service SIA
Copyright © 2008-2011 Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. All rights reserved.